חדשות טובות #1

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה

ארה"ב – הגרין ניו דיל יצא לדרך: 

כחודש בלבד לאחר שהנשיא האמריקאי ג'ו ביידן חתם על הצעת חוק היסטורית למאבק במשבר האקלים, ברחבי המדינה כבר התחילו לקצור את הפירות: שלל חברות פרטיות, כטויוטה והונדה, הודיעו על הקמת מפעלים לייצור בטריות חשמליות והשקעות באנרגיה מתחדשת צפויות להגיע ל-1.2 טריליון דולר עד 2035. 

הפגנת אקלים בוושינגטון (צילום: בריאן אולין דוזייה)

קוסטה ריקה – המגוון הביולוגי חוזר: 

מין חדש, קטנטן וחמוד למדי של צפרדעים התגלה בקוסטה ריקה. הצפרדע הקטנטנה, שגודלה בערך כפקק של בקבוק שתייה, התגלתה בשמורת טבע שהייתה חוות בקר בעברה אך עוברת תהליך של הפראה מחדש במשך 18 השנים האחרונות, תהליך אשר עזר לשקם את המערכת האקולוגית המקומית ואת המגוון הביולוגי שמתקיים בה.     

הצפרדע החדשה שהתגלתה בשמורת הטבע "עמק הטפיר" (צילום: מרקו מולינה)

ארה"ב – משרות ירוקות במדינת הפחם: 

בחזרה לארה"ב, שם החקיקה האקלימית ההיסטורית של ביידן הובילה למהפך בוירג'יניה: המדינה, שבמשך זמן ארוך נשענה על פחם כמקור ההכנסה העיקרי של תושביה, מאמצת את המעבר לאנרגיה מתחדשת – המשרות בתעשיית הפחם, שהחלו להיעלם לפני שנים, עכשיו מוחלפות במשרות חדשות, ירוקות ובריאות יותר שחוללו מהפך בקרב הקהילה המקומית.

התקנת גגות סולאריים על גג מבנה בוירג'יניה (צילום: מייק בלאמי)

צרפת – סטרים למען האקלים: 

בצרפת, אירוע צדקה סביבתי בסטרים שבר שיאים: במהלך האירוע, שהיה הגדול מסוגו באירופה, שודרו בסטרים תכנים מגוונים – החל מסטרימרים מפורסמים ששיחקו משחקים שונים ועד לדברי ברכה מצד הנשיא הצרפתי עמנואל מקרון – הצליח לגייס למעלה מ-10 מיליון דולר למען חמישה ארגונים סביבתיים ללא-מטרות רווח בשלושה ימים בלבד.

משתתפי האירוע בצרפת - למעלה מ-10 מיליון דולר גויסו בשלושה ימים בלבד

בעולם – השקעות ירוקות בצמיחה: 

מחקר חדש מצא שהפלישה הרוסית לאוקראינה מאיצה את המהפכה הירוקה: במחצית הראשונה של 2022, ובעקבות המלחמה, השקעות באנרגיה נקייה עלו ב-2.5% בהשוואה לאותה התקופה בשנה שעברה, פליטות גזי החממה ירדו בכ-1% ובעוד השימוש במקורות אנרגיה מזהמים, כגז ופחם, נמצא במגמת ירידה, השימוש במקורות אנרגיה מתחדשים, כאור השמש והרוח, עלה ב-17%. קצת אור בחשיכה.  

מפעל להפקת אנרגיה סולארית בארה"ב (צילום: דניס שרודר)

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: עמותת "ונטעת"! 

מאז הקמתה בשנת 2020, עמותת ונטעת נטעה מעל 7250 עצים ויצירה של 5,000 מ"ר של שטחים ירוקים חדשים ברחבי הארץ. עכשיו, וכחלק מפרויקט "עיר-יער", ונטעת תקים 100 גינות טיפוליות ב-100 מרכזי שיקום, תשתול עוד 50 אלף שתילים ותנטע 25 אלף עצים נוספים ברחבי הארץ. 

הצטרפו כאזרחי "עיר-יער" של העמותה וקבלו ערכת שתילה מפנקת ומנוי עונתי למעטפת זרעים לשתילה, מגזין דיגיטלי, הרצאות זום של "סלון עיר-יער" ואתגר מיוחד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור