חדשות טובות #12

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה

בארה"ב – פריצת דרך באנרגיה מתחדשת 

על פי דיווחים מוקדמים, חוקרים בקליפורניה הצליחו לייצר אנרגיה באמצעות היתוך קר – "הגביע הקדוש של המאבק בשינויי האקלים". מדובר בפריצת דרך משמעותית במסע להצלת האנושות והבטחת עתיד ללא פחמן ומלא באנרגיה נקייה, אחלה דרך לפתוח את השבוע! 

האם נמצאה אנרגיית העתיד? (צילום: Popular Mechanics)

באיחוד האירופי – מצמצמים את התלות בדלקים מזהמים

כדי לצמצם את התלות בדלקי מאובנים מרוסיה כמה שיותר מהר, באיחוד האירופי החליטו לבנות צינור תת-ימי שיעביר אנרגיות מתחדשות מפורטוגל וספרד למדינות צפון היבשת, בעלות של 2.5 מיליארד דולר.

כבל תת ימי, ישנע אנרגיה מדרום לצפון אירופה (צילום: The Times)

אנרגיות מתחדשות עוקפות את השימוש בפחם

בדו"ח חדש ומרעיש, סוכנות האנרגיה הבינלאומית פתאום רואה אור בקצה המנהרה: מסתבר שמשבר האנרגיה הנוכחי גורם לתנופה אדירה בבניית מקורות של אנרגיות מתחדשות, שצמחו בקצב גבוה פי 30% מהמצופה ויהפכו לפופולריות יותר מפחם עד 2025. 

ושוב בארה"ב – שמים סוף לקידוחים מזהמים

בהחלטה היסטורית, מועצת העיר לוס אנג'לס החליטה פה אחד לאסור על קידוחי גז ונפט ושטחה – ולסגור בארות קידוח קיימות בצמד העשורים הבאים, לאחר שנים של לחץ ציבורי ותושבים שהתלוננו על זיהום ובעיות בריאותיות כתוצאה מפעילותן.  

קידוחי נפט באמצע שכונת מגורים בלוס אנג'לס (צילום: Sierra Club)

בישראל – מפיצים תקווה בפארק המסילה

ביום שישי האחרון, מאות מכם הגיעו ל"רילוקיישן" בפארק המסילה כדי להיטען מחדש – ביחד איתנו – בקצת אופטימיות לקראת הסופ"ש. הזכרנו אחד לשניה למה אסור לוותר על הבית, דיברנו על העתיד שיכול להיות פה ומה נותן לנו תקווה. 

מפיצים תקווה בפארק המסילה, "רילוקיישן" מבית רדיקל (צילום: אלעד ברנגה)

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: "שדמאמא".

קהילתיות אקולוגית בפעולה במושב שדמה (צילום: עמוד הפייסבוק של שדמאמא)

שדמאמא היא עסק חברתי ומרחב קהילתי שיתופי ואקולוגי במושב שדמה (ביישובי גדרות). זהו מקום בו אקולוגיה ואנשים נפגשים, הכולל יער מאכל, תוכניות מתנדבים, סדנאות ליקוט, בישול והתססת ירקות, פעילויות להורים וילדים ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור