חדשות טובות #14

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה

בארה"ב ואנגליה – המצביעים הצעירים נוטשים את המחנה השמרני 

נתונים חדשים מראים שבניגוד לדפוס הנהוג בקרב דורות קודמים, בני דור ה-Y בארה"ב ואנגליה שוברים את אחד מכללי הזהב בפוליטיקה: ככל שהם מזדקנים, מצביעים נוטים להפוך לשמרנים יותר. אבל בניגוד למצופה, נתונים חדשים מראים כי מילניאלז אמריקאים ואנגלים בדרכם להפוך לדור השמאלני והליברלי ביותר בהיסטוריה המקומית.

מצביעים צעירים בארה"ב (צילום: NYT)

באיחוד האירופי – דואגים לאינטליגנציה מלאכותית לטובת האזרחים 

בתקדים בינלאומי, האיחוד האירופי עומד לפרסם את הרגולציה הראשונה בעולם בנוגע לשימוש באינטליגנציה מלאכותית. למעשה, הסטנדרטים החדשים נועדו להבטיח כי הטכנולוגיה החדשה תשפר את חייה אזרחי האיחוד – ופרסומם צפוי להשפיע על השימוש בה מסביב לעולם.  

פרלמנט האיחוד האירופי בפעולה (צילום: Pietro Naj-Oleari)

בצרפת – מפסיקים לאכול מכלים חד פעמיים

רשתות המזון המהיר בצרפת עומדות בפני מהפכה: השבוע נכנס לתוקף חוק חדש אשר אוסר על שימוש בצלחות, כוסות וסכו"ם חד פעמי במסעדות, כחלק מניסיונה של הממשלה המקומית לצמצם את היקף ייצור הפסולת המקומית – מהלך שיחסוך למעלה מ-180 אלף טונות של פסולת בשנה.   

בברזיל – אקטיביסטית ירוקה תכהן כשרת הסביבה 

ביום חמישי, הנשיא הברזילאי לולה הודיע שבחר במרינה סילבה, אקטיביסטית למען האמזונס, כשרת הסביבה בממשלתו החדשה. הודעתו של לולה מסמנת שינוי כיוון משמעותי מהמדיניות שהנהיגה ממשלת הימין תחת בולסונרו, ואת תחילתו של מאבק אמיתי בכריתת יערות האמזונס.  

שרת הסביבה הברזילאית החדשה, מרינה סילבה (צילום: WSJ)

בישראל – דימונה וכרמיאל מובילות את המהפכה החשמלית 

במהלך שנת 2023 דימונה וכרמיאל יהפכו לערים הראשונות בישראל שבהן כל האוטובוסים חשמליים. תחבורה ציבורית היא המקור הראשי לזיהום אוויר בישראל ואחראית לכ-20% מפליטת גזי החממה בארצנו, עובדות שהופכות את המעבר לתחב"צ חשמלי לחשוב במיוחד. 

האוטובוס החשמלי של אגד, מעכשיו גם בכרמיאל ודימונה (צילום: אגד)

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: "מגן דבורים אדום".

צוות המתנדבים של עמותת מגן דבורים אדום מציל דבורים מפני ריסוס והשמדה, מפעיל "חוות חופש לנחילי דבורים ומוביל תכניות חינוכיות שמלמדות מבוגרים וילדים כיצד להגן, לטפח ולשגשג לצד אחת מצורות החיים החשובות ביותר במערכת האקולוגית העדינה שסביבנו. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור