חדשות טובות #15

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה 

בישראל – עשרות אלפי מפגינים למען הדמוקרטיה

ביום שבת האחרון, עשרות אלפי מפגינים התכנסו בכיכר הבימה בת"א כדי למחות כנגד הצעות החוק הקיצוניות של ממשלת הימין החדשה והזכירו לנו שהמאבק על הדמוקרטיה הישראלית לא הסתיים, הוא רק החל.

ההפגנה למען הדמוקרטיה בתל אביב (צילום: עופר וקנין)

בארה"ב – אנרגיות מתחדשות עוקפות את הדלקים המזהמים

נתונים חדשים מראים כי בשנה שעברה פרויקטים של אנרגיות מתחדשות ומטרות אקולוגיות נוספות גייסו כ-580 מיליארד דולר בשוק החוב האמריקאי – וכך עברו בפעם הראשונה אי פעם את הסכום שתעשיות מזהמות כנפט, גז ופחם, הצליחו לגייס במהלך אותה השנה.

חווה סולארית - סמל לעלייתן של האנרגיות המתחדשות (צילום: Sean Gallup/Getty Images)

באיחוד האירופי – רמת הפליטות הנמוכה ביותר מזה עשורים 

למרות החששות הכבדים מחורף קר ומזוהם במיוחד באירופה, מחקר חדש מצא כי ההפך המוחלט קרה: בזכות שילוב בין עלייה בהיקף מקורות האנרגיה המתחדשים לבין מחירי הגז הגבוהים, מדינות האיחוד הצליחו לצמצם את פליטותיהן לרמה הנמוכה ביותר מזה 30 שנה.

ילדה מנקה פאנלים סולאריים במהלך החורף (צילום: 10:10)

באנגליה – אנרגיית הרוח שוברת שיאים

נתונים חדשים מראים כי בשנת 2022 אנגליה ייצרה כמות שיא של אנרגיית רוח: לפי הדו"ח, במהלך שנת 2022 כ-26.8% מצריכת האנרגיה במדינה סופקה על ידי חוות רוח מקומיות – עלייה מרשימה של כ-4.8% בשנה אחת בלבד!

הליכה על החוף על רקע טורבינות רוח באנגליה (צילום: Islandstock / Alamy)

ושוב באיחוד האירופי – פסיקה תקדימית לטובת הזכות לפרטיות

ביום רביעי האחרון חברת מטא ספגה מכה קשה, כאשר הרגולטורים של האיחוד האירופי מצאו כי החברה הפרה את הזכות לפרטיות של הגולשים בפייסבוק ואינסטגרם – ופסקו שעליה לשלם קנס של 414 מיליון דולר, בצעד תקדימי עבור המאבק במונופולים הדיגיטליים ששולטים בחיינו.        

יו"ר ומנכ"ל חברת מטא, מארק צוקרברג (צילום: Andrew Harrer / Bloomberg Via Getty Images)

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: "יום שני ללא בשר".

עמותת יום שני ללא בשר פועלת לצמצום צריכת בשר בישראל דרך העלאת המודעות הציבורית להשלכות הסביבתיות והבריאותיות שיש לצריכת יתר של בשר, קידום מזון צמחוני אטרקטיבי, מזין וזול נגיש, פיתוח תכנים חינוכיים בנושאי מזון וסביבה וקידום מדיניות התומכת בצמצום צריכת בשר ומעבר לתזונה בריאה, מקיימת והומנית יותר המבוססת על הצומח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור