חדשות טובות #17

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה 

בישראל – 130 אלף מפגינים למען הדמוקרטיה 

במשך שבת נוספת של מחאה, כ-130 אלף מפגינים מרקעים שונים ומכל הגילאים התאספו במרכז ת"א ובמוקדים נוספים ברחבי הארץ כדי למחות כנגד התכנית להחלשת המערכת המשפטית ובעד הדמוקרטיה המקומית. לא ניתן להפוך את ישראל לדיקטטורה.  

ההפגנה למען הדמוקרטיה ברחוב קפלן בתל אביב (צילום: הדס פרוש)

בשווייץ – נמצאו "מנופי ענק" במאבק במשבר האקלים

מחקר חדש שהוצג בועידת דאבוס, הפסגה השנתית של הפורום הכלכלי העולמי, מצא שלושה "מנופי ענק" במאבק במשבר האקלים: שלוש פעולות שלא רק יצמצמו משמעותית את הפליטות של ענפי התחבורה, תזונה וחקלאות – אלא גם יזרזו את המעבר לכלכלה ירוקה חדשה.  

בקולומביה – שמים סוף לדלקים מזהמים 

ממשלת השמאל בקולומביה הכריזה ביום שישי האחרון כי תפסיק לאשר ולממן פרויקטים חדשים של גז ונפט, על רקע מאמציה לסיים את תלותה של המדינה בדלקים מזהמים ולפתח כלכלה מקומית ירוקה חדשה. 

שרת המכרות והאנרגיה של קולומביה, אירנה ולס (צילום: LUISA GONZALEZ / רויטרס)

באנטרטיקה – מחקר חדש מוכיח שעדיין אפשר להציל את הקרחונים  

ביום שני, מחקר חדש אישש שיש סיבות טובות לתקווה: מסתבר שקיצוץ הפליטות כחלק ממאבק במשבר האקליים עדיין יכול למנוע את ההתמוטטות של מדף הקרח המערבי באנטרטיקה – אירוע שעלול להוביל לעלייה קטסטרופלית במפלס פני הים בכל העולם. 

בצרפת – דנונה מתחייבת לקצץ 30% בפליטות המתאן

תאגיד הענק הצרפתי דנונה, אחת מחברות מוצרי החלב הגדולות בעולם, הכריז ביום שלישי כי עד שנת 2030 יקצץ ב-30% את היקף פליטות המתאן שלו – גז עוצמתי ובעייתי במיוחד – כמות שוות ערך ל-1.2 מיליון טונות של פחמן דו-חמצני. 

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: תומכים באיחוד של שלושת כלי התקשורת העצמאיים הגדולים בארץ ומצילים את העיתונות החופשית בישראל.

אחרי שנים שהתקיימו ונאבקו בנפרד, שלושת כלי התקשורת העצמאיים הגדולים בארץ – "המקום הכי חם בגיהנום", "שקוף" ו"העין השביעית" – מתאחדים לגוף תקשורתי אחד, גדול וחזק כדי להמשך לייצר עיתונות ישראלית אקטיבית וחסרת פשרות ואינטרסים.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור