חדשות טובות #18

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה 

בישראל – סופ"ש נוסף של הפגנות המוניות למען הדמוקרטיה 

במשך סופ"ש נוסף, מעל מאה אלף איש התאספו בתל אביב, ירושלים, חיפה, באר שבע ושאר רחבי הארץ כדי למחות יחדיו – ימנים ושמאלנים, חילונים ודתיים, ערבים ויהודים – כנגד הרפורמה המשפטית והמהפכה המשטרית ובעד דמוקרטיה ישראלית אמיתית. 

ההפגנה ברחוב קפלן בתל אביב במהלך הסופ"ש האחרון (צילום: תומר אפלבאום)

בדנמרק – הבנק הגדולה במדינה יפסיק לממן דלקים מזהמים

דנסקה בנק, הבנק הגדול בדנמרק, הודיע כי כחלק מהמאבק במשבר האקלים והמעבר לכלכלה דלה בפחמן מעתה הוא יפסיק לממן פרויקטים של דלקים מזהמים, לאחר שהתגלה כי אלו מהווים 99.9% מטביעת הרגל הפחמנית שלו.    

באמסטרדם – מראים את הדרך לעבר עתיד של עירוניות ירוקה

לאחר השקעה של 65 מיליון דולר ו-4 שנות עבודה, עיריית אמסטרדם חנכה את המילה האחרונה בתחום התחבורה האישית והירוקה: חניון אופניים עצום שנבנה מתחת למים ויכול להכיל עד כ-7,000 זוגות אופניים – כך נפטרים מהתלות ברכבים פרטיים, מעודדים תחבורה אישית בריאה לנו ולסביבה ומחזירים מרחבים עירוניים לרשות התושבים.   

בארה"ב – חושפים תכנית חדשה לתחבורה אמריקאית נקייה

ביום שלישי האחרון, ממשל ביידן חשף את תכניתו להפוך את התחבורה האמריקאית לירוקה: תכנית לאומית חדשה שנועדה להפוך את סקטור התחבורה – הגורם הגדול ביותר לזיהום במדינה – ל"נקי, בטוח, נגיש ושיוויוני." 

באנגליה – נמצאה הדרך לעבר תעשיית ברזל ירוקה

חוקרים מאוניברסיטת ברמינגהאם פיתחו שיטה חדשנית שעשויה לצמצם בכ-90% את פליטות הפחמן הדו-חמצני של אחת מהתעשיות המזהמות בעולם – תעשיית הברזל, אשר אחראית על כ-9% מהפליטות העולמיות.  

האם נמצא הפתרון לפליטות המזהמות של תעשיית הברזל? (צילום: Shutterstock)

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: נלחמים על הדמוקרטיה הישראלית.

שלטי מטה המאבק בהפיכה המשטרית נישאים בהפגנת ההייטקיסטים (צילום: EPA)

"מטה המאבק בהפיכה המשטרית" מאחד תחת גגו את מרבית הקבוצות וארגוני המחאה השונים כדי לארגן באופן משותף את ההפגנות השבועיות ולספק לציבור המפגינים את הכלים הנדרשים למאבק על הדמוקרטיה הישראלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור