חדשות טובות #20

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה 

בישראל – מאות אלפים יצאו להגן על הדמוקרטיה  

לאחר שישה שבועות רצופים של מחאות, מאות אלפי ישראליות וישראלים מכל קצוות הקשת הפוליטית הפגינו יחד ביום שני מול משכן הכנסת ובשלל מוקדים נוספים ברחבי הארץ וקראו פה אחד: לא להפיכה משטרית וכן לדמוקרטיה! 

המחאה מול משכן הכנסת (צילום: AP)

באיחוד האירופי – 270 מיליארד דולר למאבק במשבר האקלים

ביום רביעי האחרון הודיעה נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין, על תוספת חדשה ושאפתנית במיוחד למאבק במשבר האקלים – "הגרין דיל" של אירופה, תוכנית ענק על סך 270 מיליארד דולר לעידוד המעבר לכלכלה ירוקה ואיפוס הפליטות של מדינות האיחוד עד שנת 2050.

נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין (צילום: מתוך חשבון הטוויטר של אורסולה פון דר ליין)

בברזיל – היקף כריתת העצים באמזונס צנח ב-61%

מידע לווייני חדש מראה כי ממשלת לולה מחזירה לברזיל את התקווה: במהלך חודש ינואר האחרון היקף כריתת העצים ביערות האמזונס צנח ב-61% בהשוואה לינואר של השנה שעברה, אז שלטה במדינה ממשלת הימין הפופוליסטי של בולסונרו – תזכורת חשובה לקשר בין אקלים לדמוקרטיה!

באוסטרליה – חוקים סביבתיים עוצרים פרויקטים מזהמים

ביום חמישי האחרון, ובפעם הראשונה בהיסטוריה המקומית, ממשלת אוסטרליה דחתה הצעה להקמת מכרה פחם על בסיס חוקים סביבתיים. ההצעה נדחתה לאחר ששרת הסביבה האוסטרלית קבעה כי המכרה יסכן באופן בלתי סביר את בריאותה של שונית המחסום הגדולה – מערכת שונית האלמוגים הגדולה ביותר בכדור הארץ.

שרת הסביבה של אוסטרליה, טניה פילברסק (צילום: The Australian)

בארה"ב – 100 אלף משרות חדשות של אנרגיות מתחדשות

דוח חדש של הארגון הסביבתי Climate Power מראה כי שישה חודשים לאחר שהנשיא ביידן חוקק את חוק האקלים ההיסטורי, 100 אלף משרות בתחום האנרגיה המתחדשת נוספו לשוק העבודה האמריקאי – רווח נקי, תרתי משמע! 

הרכבת פאנלים סולאריים בארה"ב (צילום: David Paul Morris / Bloomberg)

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: "מטה המאבק למען הדמוקרטיה".

מטה המאבק למען הדמוקרטיה הוקם ע"י קואליציה רחבה של ארגונים וקבוצות מייצגות בחברה הישראלית שקוראים לעצור את ההפיכה השלטונית של הממשלה הנוכחית, המאיימת לפגוע אנושות בדמוקרטיה ובכלכלה הישראלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור