חדשות טובות #21

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה 

בישראל – התנגדות אזרחית המונית של מאות אלפים

במהלך הסופ"ש וביום שני מאות אלפי איש מכל קצוות הקשת הפוליטית ובכל הגילאים התאספו מול משכן הכנסת ובכל רחבי הארץ, מבאר שבע ועד לחיפה, כדי להפגין כנגד ההפיכה המשטרית ולמען הדמוקרטיה המקומית – ישראליות וישראלים אומרים לא לדיקטטורה!     

ההפגנה מול הכנסת ביום שני (צילום: אמיר טירקל)

בארה"ב – 27 מיליארד דולר למען צדק אקלימי

כחלק מחוק האקלים ההיסטורי של הנשיא ביידן, המשרד להגנת הסביבה הודיע על תוכנית מענקים חדשה בשווי 27 מיליארד דולר למאבק בפליטות של גזי חממה ולמען צדק אקלימי בקרב קהילות מקופחות ברחבי המדינה.   

ראש המשרד להגנת הסביבה האמריקאי, מייקל רגן (צילום: Joshua Roberts / Getty Images)

באיחוד האירופי – שמים סוף לרכבים מזהמים 

ביום שלישי האחרון חברי פרלמנט האיחוד האירופי חוקקו חוק חדש הדורש מיצרני רכבים לצמצם ב-100% את פליטות גזי החממה שלהם עד 2035 – ובכך, למעשה, מסמל את תחילת הקץ עבור מכוניות מזהמות בשטחן של 27 המדינות החברות באיחוד. 

הסוף לפקקים בפריז ושאר ערי אירופה? (צילום: Bertrand GUAY / AFP)

בויילס – מהפכה של בנייה ירוקה 

מדיניות חדשה ופורצת דרך של ממשלת השמאל המקומית דורשת כי תוכניות של פיתוח ובנייה במדינה יאושרו רק לאחר שהשפעתן על הסביבה נבחנה בדקדקנות, ולאחר שהוכיחו כי הוצאתם לפועל תתרום למעבר לתחבורה ציבורית וירוקה יותר.

השר הראשון של ממשלת ויילס, מרק דרקפורד (צילום: מתוך חשבון הטוויטר של מרק דרקפורד)

בסין – קרובים מתמיד ל-100% אנרגיה נקייה

לאחר שבשנת 2022 כחצי מיכולת הפקת האנרגיה במדינה הגיע ממקורות מתחדשים, מהפכת האנרגיה הירוקה בסין מגיעה לשלב הבא: על פי דיווחים חדשים, סין קרובה מתמיד לנקודה שבה תוכל להפיק מספיק אנרגיה ממקורות מתחדשים כדי לספק חשמל לכל בית במדינה. 

אחת מחוות הרוח החדשות בסין

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: "מטה המאבק למען הדמוקרטיה".

מטה המאבק למען הדמוקרטיה הוקם ע"י קואליציה רחבה של ארגונים וקבוצות מייצגות בחברה הישראלית שקוראים לעצור את ההפיכה השלטונית של הממשלה הנוכחית, המאיימת לפגוע אנושות בדמוקרטיה ובכלכלה הישראלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור