חדשות טובות #22

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה 

בישראל – מאות אלפי אזרחים יצאו להגן על הדמוקרטיה המקומית

בסופ"ש שמיני ברציפות של מחאות כלל ארציות, מאות אלפי אזרחיות ואזרחים מכל קצוות הקשת הפוליטית התייצבו זה לצד זאת להפגין יחדיו כנגד ההפיכה המשטרית של ממשלת הימין הקיצונית ולמען הדמוקרטיה הישראלית – ביחד ננצח! 

ההפגנה המרכזית ברחוב קפלן (צילום: שי קוריאנסקי)

באוסטרליה – 26 מיני חיות כבר אינם בסכנת הכחדה

מחקר חדש מצא כי בזכות מאמצי שימור נרחבים 26 מינים של חיות באוסטרליה, בהם 14 מיני יונקים ו-8 מיני ציפורים, כבר אינם נמצאים בסכנת הכחדה – הוכחה נוספת ליכולת המופלאה של הטבע להתאושש אם רק נאפשר לו לעשות זאת.

מתנדבים בשמורת טבע אוסטרלית (צילום: Conservation Volunteers Australia)

בבריטניה – הצלחה מסחררת לשבוע עבודה מקוצר 

בניסוי הגדול מסוגו בעולם נמצא כי שבוע עבודה מקוצר של 4 ימים בלבד הפחית את רמת הלחץ והחרדה של העובדים ותרם לבריאותם, ואף עזר להגביר במעט את רווחי החברות עצמן – אז מה הפלא ש-56 מתוך 61 החברות שהשתתפו בניסוי הודיעו שיאמצו שבוע עבודה מקוצר?      

באוקיינוס ההודי – שמים סוף לדיג תעשייתי ומסוכן

ביום רביעי האחרון מדינות האוקיינוס ההודי בהן אינדונזיה, הודו וקניה החליטו לאסור על דיג-יתר תעשייתי ומסוכן אשר זרע הרס באוכלוסיות דגים מקומיות – ניצחון חשוב למערכת האקולוגית המקומית ולתושבי האזור. 

ושוב בישראל – הופכים פסולת חקלאית לאנרגיה חדשה

החקלאים ביישובי המועצה האזורית רמת נגב – המועצה הגדולה בישראל מבחינת שטח – גילו שהזבל שלהם שווה זהב: מתקן חדש יעזור להפוך את הפסולת החקלאית של חקלאי המועצה לאנרגיה – כלכלה מעגלית בפעולה! 

חקלאי רמת הנגב בפעולה (צילום: רפאל בן ארי)

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: "קומי ישראל".

המחאה נגד ההפיכה המשטרית (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של "קומי ישראל")

קומי ישראל היא תנועה של צעירים וצעירות אכפתיים מכל רחבי הארץ המאמינים שמעורבות פוליטית של אזרחים מחזקת את הדמוקרטיה ומשנה את המציאות. בימים אלו ניתן לראות את חברי וחברות התנועה בין הכוחות המובילים את המחאה למען הדמוקרטיה הישראלית כאשר הם לבושים בורוד וחמושים בדגלי ישראל, תופים ומשרוקיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור