חדשות טובות #23

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה 

בישראל – מאות אלפי מפגינים למען הדמוקרטיה ברחובות ישראל

בשבוע התשיעי של מחאת הענק, מאות אלפי ישראלים וישראליות התאספו בלא פחות מ-95 מקומות שונים ברחבי הארץ כדי להבהיר לראשי הקואליציה את מה שכבר ברור לכולנו: אותנו – ואת הדמוקרטיה הישראלית – הם לא ינצחו.

ההפגנה המרכזית ברחוב קפלן (צילום: רויטרס)

באיחוד האירופי – בדרך ל-50% אנרגיה נקייה עד שנת 2030

מחקר חדש מצא כי מדינות האיחוד האירופי בדרכן לעקוף את היעדים האקלימיים שהציבו לעצמן ונכון לעכשיו, עד שנת 2030 בין 45-50% מהאנרגיה של תושביהן תגיע ממקורות ירוקים ומתחדשים.   

חווה סולארית בגרמניה (צילום: Windwärts Energie)

בבריטניה – שמים סוף לגרינוושינג של חברות התעופה

בניצחון ענק למאבק בהטעיית צרכנים וגרינוושינג, הרגולטורים של הממלכה המאוחדת פסלו לשידור פרסומת של לופטהנזה שרמזה כי חברת התעופה המזהמת עוזרת להגן על עתיד כדור הארץ – תחילת הסוף של שקרי ענף התעופה? 

בארה"ב – שיא חדש: 41% אנרגיה נקייה

נתונים חדשים מראים כי בשנת 2022 היקף האנרגיה הנקייה בארה"ב עמד על 41% מכלל האנרגיה במדינה – שיא חדש שנרשם כחלק ממגמה מעודדת: היקף האנרגיה הנקייה שמיוצר בארה"ב נמצא בעלייה מתמדת מאז 1990. 

חווה חקלאית וסולארית בארה"ב (צילום: Werner Slocum)

ושוב בישראל – 1.7 מיליון ש"ח בתרומות לתושבי חווארה

לאחר האירועים הקשים בחווארה ובאקט של סולידריות מדהימה, למעלה מ-11 אלף ישראלים וישראליות השתתפו בקמפיין גיוס המונים למען תושבי הכפר ותרמו להם כ-1.7 מיליון ש"ח מכיסם הפרטי: ערבים ויהודים מסרבים להיות אויבים!    

סולידריות עם תושבי חווארה (צילום: אורן זיו)

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: "פינקפרונט – החזית הורודה".

החזית הוורודה בפעולה (צילום: אוהד צויגנברג)

כל מי שהיה בהפגנות בשנים האחרונות פגש את חברות וחברי "החזית הוורודה", ארגון מחאה צעיר שבימים אלו הוא בין הקולות הבולטים, הרועשים והמשמחים ביותר בהתנגדות האזרחית להפיכה המשפטית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור