חדשות טובות #25

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה 

בישראל – המאבק למען הדמוקרטיה צובר תאוצה 

בפעם ה-11 ברציפות, מאות אלפי ישראלים וישראליות מכל הגילאים והרקעים התאספו בכ-120 נקודות ברחבי הארץ, מבאר שבע ועד חיפה, כדי להפגין יחדיו נגד ההפיכה המשטרית ולשלוח מסר ברור לממשלה החשוכה שמובילה את הרס הדמוקרטיה שלנו: אנחנו לא נעצור עד שזה לא ייעצר.

המחאה השבועית בקפלן (צילום: איתי ארבל)

בבריטניה – כ-10 מיליארד דולר למען האקלים

מפלגת הלייבור הבריטית הודיעה כי היא מתכננת לחקות את הצלחתם של מודל ה"גרין ניו דיל" האמריקאי והמהפכה הירוקה של הנשיא ביידן עם תוכנית שאפתנית בסך כ-10 מיליארד דולר לקידום אנרגיות מתחדשות ולקיצוץ בפליטות מזהמות.   

טורבינות רוח בבריטניה (צילום: John Keeble / Getty Images)

בהודו – 92% מהאנרגיה החדשה היא גם ירוקה

מהפכת האנרגיה המתחדשת בהודו נמצאת בעיצומה: דו"ח חדש מראה כי 92% מהעלייה ביכולת ייצור האנרגיה במדינה במהלך השנה שעברה הגיעה ממקורות מתחדשים כאנרגיית הרוח ואנרגיה סולארית.    

בניית פארק סולארי חדש בהודו (צילום: Sam Panthaky | AFP | Getty Images)

באוסטרליה – 4 מיליון מטר רבוע של פארק לאומי חדש

ניו סאות' ויילס, המדינה המאוכלסת ביותר באוסטרליה וביתה של העיר סידני, הודיעה כי רכשה למעלה מ-4 מיליון מטר רבוע של אדמות מרעה כדי להפוך אותן לפארק לאומי ומקום מפלט עבור עשרות מינים שנמצאים תחת סכנת הכחדה.   

שרת הסביבה של אוסטרליה, טניה פילברסק (צילום: The Australian)

בקנדה – חוקים חדשים יבטיחו בנקים ירוקים

סט של חוקים חדשים בקנדה יחייבו את כל הבנקים הגדולים במדינה לפתח ולפרסם תוכניות להסטת כספם מפרויקטים מזהמים, כחלק מהמאמצים של המדינה לעמוד ביעדי הסכם פריז ולהגביל את ההתחממות העולמית ללא יותר מ-1.5 מעלות.    

פעילי גרינפיס מפגינים כנגד מימון של פרויקטים מזהמים (צילום: גרינפיס קנדה)

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: "בונות אלטרנטיבה".

בונות אלטרנטיבה היא תנועה הלוחמת עבור שוויון זכויות, ביטחון אישי, ייצוג והשפעה של נשים בישראל. חברות התנועה תפסו את תשומת הלב המקומית והעולמית עם המיצג "סיפורה של שפחה" שאף הפך לאחד מסמלי המחאה כנגד ההפיכה המשטרית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור