חדשות טובות #3

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה

באירופה – הטבע מתאושש אחרי עשרות שנים של מאמצי שימור

דו"ח חדש מצא שבאירופה מספרם של יונקים רבים, כבונים וביזונים, נמצא במגמת עלייה בזכות עשרות שנים של מאמצי שימור מוצלחים שכללו את שיקום סביבות המחייה הטבעיות שלהם וחקיקה פורצת דרך של חוקים סביבתיים חדשים.

ביזון אירופאי נהנה מהחיים (צילום: סטפן סטפנוב / Rewilding Europe)

בישראל – עיריית תל אביב תהיה חייבת להפחית את הזיהום בתחנה המרכזית

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, הכריזה על התחנה המרכזית בתל אביב כמפגע זיהום אוויר – ועתה, לאחר מאבק ציבורי ארוך, עיריית תל אביב תחויב סופסוף להגיש תכנית פעולה להפחתת הזיהום בתוך שישה חודשים. 

בארה"ב – 22 מיליארד דולר יוענקו לפרויקטים של חקלאות מתחדשת

משרד החקלאות האמריקאי התחיל לאמץ פרויקטים של חקלאות מתחדשת, פרקטיקות חקלאיות שנועדו לשקם את האדמה ולעזור במאבק במשבר האקלים, ומעתה חקלאים שמשתמשים בשיטות שכאלו זכאים למענקים חדשים בשווי כולל של 22 מיליארד דולר.

חקלאות מתחדשת, קרן אור בהתמודדות עם משבר האקלים (צילום: אנדרו ספיר / ניו יורק טיימס)

בקניה – המדינה האפריקאית הופכת למעצמת אנרגיה נקייה

כ-40 שנה בלבד לאחר שתחנת הכוח הגיאותרמית הראשונה נבנתה במדינה, קניה הפכה למעצמת אנרגיה נקייה: בשנתיים האחרונות, 48% מהאנרגיה במדינה הופקה באמצעות החום של אדמת כדור הארץ – יותר מכל מדינה אחרת בעולם. 

בדנמרק – קרן סיוע חדשה תסייע לנפגעי משבר האקלים

בצעד היסטורי, דנמרק הכריזה על יצירתה של קרן סיוע להתמודדות עם נזקי משבר האקלים. בכך, דנמרק הופכת למדינה המפותחת הראשונה שמכירה באחריותה הכלכלית למשבר האקלים ומציעה סיוע למדינות מתפתחות שנאלצות להתמודד עם השלכותיו הקטלניות. 

תושבים מקומיים מתמודדים עם הצפה בבנגלדש בחודש יוני האחרון (צילום: שאטרסטוק)

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות?

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: "סינסילה".

בשנת 2019, ובמרחק של 450 מטר מהעיר העתיקה, הוקם מרכז "סינסילה" על הגג של הספרייה המרכזית של מזרח ירושלים, שהפך במהרה לבית חדש לאקולוגיה אורבנית מקיימת וחדשנית.

טארק נסאר - הלב הפועם של מרכז סינסילה (צילום: אוהד צויגנברג)

אחת הפעילויות המשמחות ביותר של אנשי המרכז היא פרויקט 'נשות הדבש', שנועד לספק לנשות הקהילה כלים לשנות את חייהן ואת סביבתן לטובה: באמצעות טיפוח כוורות דבורים יכולות הנשים, ש-75% מהן היו מובטלות קודם לכן, לעזור לקיים את משפחתן ולשקם את הטבע שסביבן. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור