חדשות טובות #5

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה

ביוון – לראשונה: 100% אנרגיה נקייה

אחרי עשור שבו הלכה וצמצמה את תלותה בדלקים מזהמים, יוון רשמה החודש ציון דרך חשוב במיוחד: במשך 5 שעות רצופות וקסומות, ובפעם הראשונה אי פעם, היא הצליחה לספק 100% אנרגיה נקייה לתושבי המדינה כולה.

טורבינות רוח ביוון (צילום: FT)

בישראל – פורום האקלים הנשיאותי מוביל את המאבק האקלימי

בזמן שהממשלות האחרונות באו והלכו מהר יותר ממאצ'ים בטינדר ולא עשו כמעט דבר כנגד משבר האקלים, פורום האקלים הנשיאותי בראשות הח"כ לשעבר דב חנין כבר הספיק לקדם עשרות יוזמות חשובות ומעוררות השראה – מפיתוח מודלים כלכליים מקיימים ועד ליצירת מסדרונות אקולוגיים. 

דב חנין והנשיא הרצוג (צילום: אמיל סלמן / הארץ)

בסקוטלנד – מגלים איך לבלות במינימום פליטות 

מועדון לילה סקוטי מצא דרך מקורית לצמצם משמעותית ובו-זמנית את טביעת הפחמן וחשבון החשמל שלו: רחבת ריקודים חדשה וחדישה, שסופגת את חום גופם של הרוקדים וממירה אותה לאנרגיה תרמית שעוצמתה משתנה בהתאם לקצב המוזיקה. איך צביקה פיק היה אומר? "זהו הרקדן האוטומטי".

בארה"ב – צעירים מסרבים לעבוד בתעשיית הנפט

מחקר חדש מצא כי בזמן שצעירים אמריקאים נוהרים לעבוד בחברות של אנרגיות מתחדשות, מספרם של העובדים בתעשיות של דלקים מזהמים – כנפט וגז – ממשיך לצנוח, ורבים מהם אף שוקלים לחפש עבודה אחרת בתחום האנרגיה. 

צעירים עובדים בתעשיית האנרגיות המתחדשות (צילום: freepik)

בצרפת – מחאת ענק נגד משבר האקלים ויוקר המחייה

ביום ראשון הקודם, כ-140 אלף איש – בהם הזוכה הטרייה בפרס נובל לספרות, אנני ארנו – השתתפו בצעדת מחאה בפריז כנגד יוקר המחייה וההתגייסות הבלתי-מספקת של הממשלה הצרפתית למאבק כנגד משבר האקלים – מפגן עוצמתי של סולידריות חברתית ואקלימית. 

צעדה למען האקלים בצרפת (צילום: FREDERICK FLORIN / AFP)

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם – "רובין פוד": העמותה ששמה סוף לבזבוז מזון בצורה הכי כיפית שיש!

כדי לתת לכל אחת ואחד מאיתנו "טעימה" מהעולם המופלא של אוכל מוצל, ואת הכלים לשנות את הרגלי הצריכה האישיים והקולקטיביים שלנו, אנשי העמותה הפעילו את המסעדה החברתית הראשונה בישראל שהתבססה כולה על עודפי מזון, כירקות ופירות שאחרת היו נזרקים.

היום, רובין פוד ממשיכים לערוך אירועים עם הרצאות, סדנאות וקייטרינג (של אוכל מוצל, כמובן) – והם עומדים להשיק אפליקציה לשיתוף אוכל, אז יש למה לחכות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור