חדשות טובות #6

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה

 בישראל – מצעד האקלים שובר שיאים חדשים

ביום שישי האחרון, ימים ספורים לפני הבחירות ושבועיים לפני ועידת האקלים העולמית, כ-15 אלף איש – ברובם המוחלט צעירים – הגיעו לצעדת אקלים שוברת שיאים בתל אביב והוכיחו שיש סיבות טובות לאופטימיות לעתיד.  

מצעד האקלים בתל אביב (צילום: קוקו)

בהודו – הכפר הסולארי הראשון הוא סיפור הצלחה

מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, ביקר בשבוע שעבר במודרה – הכפר הראשון בהודו שניזון כולו מאנרגיה סולארית – ואמר שהוא מייצג "סולחה בין האנושות וכדור הארץ". בעקבות מהפכת הסולארית שהתרחשה בכפר, לא רק שתושביו מייצרים את כל האנרגיה שהם צורכים – למעשה, הם גם משתכרים ממכירת העודפים לחברת החשמל.     

אחת מנשות מודרה, הכפר הסולארי הראשון בהודו

בארה"ב – אחדות ציבורית מול משבר האקלים

למרות חוק האקלים ההיסטורי של הנשיא ביידן, סקר חדש בארה"ב מגלה כי רובם המוחלט של האמריקאים – דמוקרטים ורפובליקנים, לבנים, שחורים והיספנים, צעירים ומבוגרים – היו רוצים לראות את ממשלתם "עושה יותר" בכל הנוגע למאבק במשבר האקלים. אין מה לעשות, שינוי חיובי זה דבר ממכר.  

צעירים אמריקאים בצעדה למען האקלים (צילום: NYT)

באינדונזיה – שמים סוף לכריתת יערות

בזמן שמסביב לעולם יערות שלמים נעלמים, מחקר חדש גילה כי בשנת 2021 אינדונזיה ומלזיה הצליחו לקצץ את כריתת היערות שבשטחן ב-25%. למעשה, כבר חמש שנים רצופות שאינדונזיה מצליחה לצמצם את כריתת היערות שבה –  ומראה לכולנו את הדרך לעבר עולם ירוק וטוב יותר.

בסין – בונים את טורבינת הרוח הגדולה בעולם

האם אפשר לבנות טורבינת רוח מספיק גדולה כדי לספק את כל האנרגיה שמדינה כמו נורבגיה צריכה? בסין עומדים לגלות את התשובה. לפי התכנית הנוכחית, עד 2025 תבנה לחופי העיר צ'אוזו טורבינת רוח חדשה וענקית, שתייצר יותר כוח מכל תחנות האנרגיה של נורבגיה ביחד.   

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: "מתלבשות".

"מתלבשות" כאן כדי שכולנו נבין את נזקי תעשיית האופנה והשפעתה על הסביבה, החברה ועלינו. 

במקום לתמוך בתעשייה מזהמת ונצלנית, נשות התנועה מקדמות אלטרנטיבות של אופנה הוגנת ומקיימת עם הפקות יפהפיות וירידי בגדים מהממים, ומראות שאפשר להציל את העולם מבלי להתפשר על הסטייל. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור