חדשות טובות #7

יש לנו סוד: החדשות לא תמיד חייבות להיות רעות. מסביבנו – כאן וברחבי העולם – קורים מלא דברים נפלאים, אז הנה 5 כותרות של חדשות טובות מהשבוע שהיה

בברזיל – כדור הארץ הוא המנצח הגדול של הבחירות לנשיאות 

אחרי 4 שנים קשות עבור יערות האמזונס תחת שלטון בולסונרו, בברזיל – ומסביב לעולם – חגגו את ניצחונו של לולה במירוץ לנשיאות המדינה. בנאום הניצחון שלו, לולה (שכבר כיהן כנשיא בין השנים 2003-2010) הצהיר כי "ברזיל מוכנה לחזור לתפקידה הקודם כאחת ממנהיגות המאבק במשבר האקלים" והבטיח לקצץ את קצת כריתת יערות האמזונס ב-89% במשך העשור הבא. 

רבבות פועלים בעצרת הבחירות של לולה (צילום: ורמליאו)

בגרמניה – מצטרפים לברזיל ופותחים ת'כיסים

את גלי השינוי הפוליטי בברזיל הרגישו עד לגרמניה, שם החליטו להחיות את קרן התמיכה בהגנה על יערות האמזונס. תשלומי הקרן, שהוקמה בשותפות גרמנית-נורווגית בשנת 2008, הוקפאו בזמן שלטון בולסונרו והמדיניות האנטי-סביביתית שלו, אבל עכשיו שיתוף הפעולה הבינלאומי להצלת יערות האמזונס חוזר למסלול הנכון – ולא רגע אחד מאוחר מדי.    

בישראל – מחנכים את דור העתיד על משבר האקלים

שנת הלימודים החדשה, שהתחילה לא מזמן, הכילה בתוכה הפתעה: הורים לתלמידים בגילאים שונים גילו שבין השיעורים המוכרים מסתתר שיעור חדש – משבר האקלים לילדים. כחלק מרפורמה של המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך, תכנית לימודים חדשה לכל שכבות הלימוד מספקת לילדים הצצה חשובה לעולם בצל משבר האקלים.

סיור לימודי במכתש חתירה סמוך לירוחם (צילום: יפתח אלרן)

באיחוד האירופי – שמים סוף לרכבים מזהמים

חברות האיחוד האירופי הסכימו על היום שבו מכוניות מזהמות יעלמו מחייהן ויוחלפו לגמרי ברכבים חשמליים: כחלק מהסכם חדש והיסטורי, החל משנת 2035 תיאסר מכירת מכוניות המונעות על ידי דלקים מזהמים (כמו נפט) בכל האיחוד – ומדינות מסוימות, כמו הולנד ואירלנד, מתכננות לעשות זאת אף קודם לכן, עד סוף העשור.   

בארה"ב ואיחוד האמירויות – הסכם חדש יממן אנרגיות מתחדשות

ביום שלישי האחרון, ארה"ב ואיחוד האמירויות הגיעו להסכמה על תכנית לייצור מסיבי של אנרגיה מתחדשת עד שנת 2035. כחלק מההסכם, ועל רקע הניסיון של יצרניות נפט כאיחוד האמירויות להמציא את עצמן מחדש מבחינה כלכלית, צמד המדינות יספקו תמיכה ומימון בסך של 100 מיליארד דולר לפרויקטים של אנרגיות מתחדשות מסביב לעולם. 

עובד משקיף על לוחות סולאריים במדבר (צילום: Getty)

רוצה לגרום לחדשות טובות לקרות? 

למזלנו, יש סביבנו מלא דרכים שונות ליצור בעצמנו חדשות טובות. כל שבוע נתמקד כאן בדרך אחרת – והפעם: "מורים למען אקלים".

מורים ותלמידים למען האקלים (צילום: ליאל בירן)

מורים למען האקלים היא תנועה הפועלת בקרב מורים, תלמידים, הורים והציבור הרחב בישראל במטרה ליצור מודעות למשבר האקלים – ועתיד מקיים יותר – דרך כלים חינוכיים, דמוקרטיים ואקטיביסטים. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור