הדרכת הורים היא נחלת עשירים. כולם זכאים לתמיכה

לא לכל ההורים הטריים יש מודלים טובים, אופק וחזון הורי. לילך וולך מציעה 12 מפגשים בשנה לשנתיים הראשונות בחייו של כל תינוק ישראלי. הביצוע דרך רשת "טיפת חלב"

לילך וולך

אין מה להיתמם, לא כל הילדים נולדים להזדמנויות שוות, למעמד כלכלי נוח או אפילו להורים נהדרים. את כל אלו אי-אפשר לשנות. מה שאפשר, זה להיות קהילה טובה יותר, לתכנן מדיניות רווחה רחבה יותר ולדאוג לתת לכולם את הכלים הטובים ביותר. לכולם, כן, לכולם. ההצעה הרדיקלית שלי היא שיעורי הורות להורים טריים מגיל אפס עד גיל שנתיים.

רגע, לפני שזה נשמע כמו מהלך שתלטני וחודרני של מדינה בחיי אזרחים, אנא, רגע מזמנכם. הזמן המשמעותי ביותר ליצירת קשרים בריאים עם תינוק הוא השנים הראשונות שלו. כמו שאנחנו יודעים, מערכת החינוך הישראלית הופכת לגורם פעיל רק מגיל טרום-טרום חובה ועד אז שיהיה המון בהצלחה. הדרכת הורים היא נחלת עשירים. לא לכל ההורים הטריים יש מערכות תמיכה מספקות, מודלים טובים, או איזשהוא אופק וחזון הורי. ההצעה שלי היא 12 מפגשים בשנה לשנתיים הראשונות בחייו של כל תינוק ישראלי. 24 מפגשים בסך הכל שיתקיימו דרך רשת "טיפת חלב" עבור הורים, אמהות יחידניות, אבות יחידניים, משפחות בעלות שלושה או ארבעה הורים.

הכוונה היא שהמטפלים העיקריים בחייו של כל תינוק יקבלו את ההדרכה והתמיכה הטובים ביותר, ואת הכלים לגדל אדם קטן מוצלח ובריא רגשית. מה יהיה שם? הדרכות להקניית שפה ומיומנויות התפתחותיות; הרגלי שינה; הבניית סדר יום לתינוק; סימולציות מחיי היום-יום; דילמות הוריות; יישוב אג'נדות שונות בחינוך; השילוב הילד בחיים ההוריים, ייעוץ באשר לדיכאון אחרי לידה; מענים ראשונים לאלימות בתוך המשפחה; חינוך לאמפטיה. במלים אחרות: כל מה שנע על הספקטרום שבין "איך לא להרוג את הילד" ועד "איך לגדל ילדים מאושרים, בריאים, שאינם סוציופטים".

טיפת חלב ברמת גן. למצולמים אין קשר לכתבה. קרדיט: עופר וקנין

מה לא יהיה שם? סדנאות בולשיט, הטפות שמרניות או דתיות והתערבויות של המדינה בחיי הפרט. מי יעביר את המפגשים? עובדים סוציאליים, מדריכי הורות או פסיכולוגים שיעברו הכשרות יעודיות. זה אפשרי, זה ישים, זה "מתיישב" על המערכות הקיימות אבל משפר אותן, וזה אפילו מציל חיים. לעתיד שבו מיטב בנינו ובנותינו גדלים להיות אנשים טובים ושלמים ולעתיד שבו תינוקות אינם נשכחים ברכב. אמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?

סל הקניות

סגור