הסופרים שלנו

ג’ייסון היקל

סופר ומרצה עטור פרסים, אנתרופולוג כלכלי העוסק באי-שוויון עולמי ובאקולוגיה פוליטית. בין הנציגים הבולטים ביותר של תנועת ה-Degrowth בעולם.

סר דיוויד אטנבורו

חוקר הטבע המפורסם בימינו, חלוץ בתחום סרטי וסדרות הטבע ואחד הקולות הבולטים בעולם במאבק במשבר האקלים. בגיל 95, סר דיוויד אטנבורו הוא האייקון הבריטי הגדול מכל – שני רק למלכה עצמה.

נדב איל

נדב אֱיָל הוא עיתונאי, פרשן חדשות וסופר ישראלי, חתן פרס סוקולוב לעיתונות ובעל טור בכיר בקבוצת ידיעות אחרונות; בין מרץ 2010 לנובמבר 2020 היה עורך חדשות החוץ ב”חדשות 13″

רוטחר ברחמן

היסטוריון, עיתונאי וסופר הולנדי, שהוכתר בידיי הגרדיאן כאחד ההוגים הצעירים המרתקים בעולם. מחברו של רב המכר “אוטופיה לריאליסטים”, שתורגם מהולנדית למעלה מ-30 שפות.

קייט רייוורת’

כלכלנית בוגרת אוניברסיטת אוקספורד, וההוגה והמייסדת של “מודל הדונאט” – דרך חדשה להתאים את הכלכלה שלנו למציאויות של המאה ה-21, ולהבטיח שגשוג אנושי, מבלי להרוס את העולם.

תיך נאת האן

מועמד לפרס נובל לשלום ומנזירי הזן המפורסמים בעולם. הביא את שיטת המיינדפולנס למערב ואבי ה-“בודהיזם המעורב”. פרסם יותר מ-100 ספרים עד למותו ב-2022, בגיל 95.

דיוויד גרייבר

בין ההוגים האיקוניים של ימינו: פרופסור לאנתרופולוגיה ב-LSE, ממקימי Occupy Wall Street ומחברם של ספרים מצליחים רבים, עד לפטירתו בשנת 2020.

דיוויד וונגרו

פרופסור לארכיאולוגיה השוואתית ביוניברסיטי קולג’ לונדון. ארכיאולוג-חוקר עטור פרסים שכתביו מתפרסמים, בין היתר, בניו יורק טיימס והגרדיאן.

אורי מאיר צ’יזיק

סופר וד”ר להיסטוריה של הרפואה והתזונה, מקים ומנהל “המרכז להנהגת הבריאות”, יועץ מרצה וחבר בועדה המרכזית לתקנון מזון ומוצריו במכון התקנים.