למה הקמנו בית לרעיונות?

רדיקל. בית לרעיונות. הוצאה לאור.

העולם משתנה. יותר ויותר מאיתנו מרגישים את זה סביבנו – את האקלים שמתחמם והאוויר שמזדהם, את השכר שנשחק ואי השוויון שגדל, את הבדידות שמתעצמת – ואת המיקוד שמתעמעם עם כל גלילה בפיד, כל פוסט מתלהם וכל סרטון ויראלי ששובר את האינטרנט היום ויישכח מחר.

אומרים לנו שזה מה שהקהל בישראל רוצה. עוד הסחות דעת, עוד הבטחה לפתרונות אינסטנט, עוד גלולת טשטוש שתאפשר לנו לברוח מהמציאות מעוררת החרדה, אפילו לכמה דקות, לא?

אז זהו, שאנחנו חושבים אחרת.

תביטו ברייטינג המידרדר של הערוצים המרכזיים. תסתכלו על החברים ובני המשפחה שלכם, שלהוטים יותר מתמיד למצוא פתרונות כמו מיינדפולנס שישיבו להם את שלוותם. תראו את הרעיונות החדשים שמתחילים לחלחל אל השיח על כלכלה, על עבודה ועל אקלים.

אתם רואים את מה שאנחנו רואים?

כן. יש קהל גדול שצמא לשיח חדש בישראל. לדיאלוג פתוח שמתמקד במה שנתקן יחד, ולא במה שמישהו אחר קילקל. שיח שמיישיר מבט לנוכח משבר האדם וגרורותיו השונות – משבר האקלים, הפערים הכלכליים העצומים, שבריריותה של הדמוקרטיה והתמכרותנו לטכנולוגיות רעילות – ומציע פתרונות אמיתיים.

אנחנו רואים יותר ויותר ישראליות וישראלים שלא מחפשים נתיבי מילוט מהמציאות, ולא נוהים אחר עוד תכנים קלילים, שמסיטים את הפוקוס מהעתיד לבוא. יש צמא אדיר לרעיונות חדשים, שכבר צוברים תאוצה ומציתים ניצוצות השראה בעיניים של מיליונים ברחבי העולם. יותר ויותר ישראלים מסתכלים סביבם כדי למצוא אופני התמודדות עם משבר האדם, דרכים חדשות לעבוד, לחיות ולאהוב – ליצור שגשוג אנושי חדש מבלי להחריב את העתיד שלנו.

אם גם אתם מרגישים ככה – רדיקל תהיה הבית שלכם.

כאן, אצלנו בבית, אנחנו מאמינים שאת משבר האדם רק האנושות יכולה לפתור, שהיום – יותר מתמיד – עתידנו  נמצא  בידינו. לכן, רדיקל מלקטת את הרעיונות החדשים והמרתקים של זמננו, שנחלמו ונכתבו בשלל שפות – ומוציאה אותם לאור בעברית מודפסת על נייר ידידותי לסביבה – כדי שהחלומות שיעצבו את המחר שלנו יוכלו להגיע לכל בית בישראל כאן ועכשיו.

Swatch image מודפס
Swatch image דיגיטלי

על פני האדמה

העדות שלי וחזון לעתיד
סר דיוויד אטנבורו
99

הראשון שבהם הוא ״על פני האדמה״, רב המכר הבינלאומי של חוקר הטבע המפורסם בעולם דיוויד אטנבורו, שעורך מסע אל העתיד של עולם הטבע ואל הדרכים בהן המין האנושי יוכל להציל אותו. מיד אחריו, נפרסם כמעט מדי חודש ספר מרתק חדש בסדרת "תבל"; אופק רעיוני חדש שיכול להנחות אותנו לעבר עתיד טוב יותר:

📕 ״פחות זה יותר״ מאת האנתרופולוג הכלכלי ג'ייסון היקל, שמציג דרך חדשה לצמוח אל מעבר למדדי הצמיחה, אל כלכלה צודקת ואכפתית יותר בכל רחבי העולם.

📕 ״אוטופיה לריאליסטים״ מאת ההיסטוריון רוטחר ברחמן – רב המכר שחשף בפני העולם פתרונות כמו הכנסה בסיסית אוניברסלית, קיצור שבוע העבודה וגבולות פתוחים בין מדינות.

📕 ״כלכלת הדונאט״ מאת הכלכלנית פורצת הדרך קייט רייוורת' – שמציע מודל כלכלי חדש שישרת את צורכי המין האנושי, בלי לפגוע בכדור הארץ.

📕 ״זן  ואמנות הצלת הפלנטה״ מאת תיך נאת האן – רב המכר האחרון שפירסם מורה הזן המוערץ טרם מותו.

📕 ״השחר של הכל״ מאת ההוגה השנוי במחלוקת דיוויד גרייבר והארכיאולוג דייויד וונגרו – שהציג פריזמה היסטורית פורצת דרך ועורר סערה בעולם המדע.

אנחנו לא רק מתרגמים ספרים משפות זרות לעברית: כחלק מסדרת ספרי כיס שלנו, "מחר", רדיקל מפרסמת את רעיונותיהם של כותבות וכותבים מקומיים – דרכים חדשות לשנות את המציאות שסביבנו ולעצב את העולם שלנו בדמותנו.

את כל הספרים האלה, ועוד רבים אחרים שיצאו בשנים הקרובות, רדיקל תוציא לאור ללא מטרות רווח. ועבור כל ספר שתרכשו, ניתן לכם הזדמנות לתרום עותק לנערות ונערים בכל רחבי הארץ. כבר מהספר הראשון – נציע מנוי מיוחד, שיאפשר לכם לרכוש שישה ספרים של רדיקל ולהבטיח שתהיו הראשונים לקבל אותם, עוד לפני שהם יוצאים לאור.

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399

רק למנויי רדיקל.

אנחנו עושים את כל זה, כדי שכל שקל שייכנס לקופת ההוצאה יחזור בחזרה אל קהילת הקוראים של רדיקל – בתרגום, בעריכה ובהפצה של ספרים חדשים, מלאי יוזמה והשראה, אל עיניים חדשות וסקרניות. כי זאת יש לדעת: בראשיתה של כל מחשבה חדשנית, פורצת דרך ונועזת קיים יצר אנושי בסיסי – סקרנות. זהו העונג שבגילוי מידע חדש, רעיון יוצא דופן או רצף מילים שלא נאמר או נכתב בשום מקום עד לרגע זה.

את הסקרנות אנחנו נרתום לדיאלוג פתוח, אופטימי וחוצה גבולות, בין קוראות וקוראים שנחשפים לתצורות מחשבה חדשות. אולי אף ספר לא שינה את העולם, אבל המיליונים שקראו את המניפסט הקומוניסטי, את ספר הדאו, או את התנ"ך – בהחלט שינו אותו. "אין דבר רב עוצמה יותר מרעיון שהגיע זמנו", כתב ויקטור הוגו, ועכשיו – הגיע זמנם של הרעיונות שלנו.

המוחות המסקרנים בעולם היום לא מחברים ספרים שיעניקו לכם מפלט מפני המציאות. הם כותבים רעיונות שיתנו לכם את הכוח לשנות אותה.

מהיום לרעיונות האלה יש בית. רדיקל.

קריאה לשם שינוי.

1 thoughts on “למה הקמנו בית לרעיונות?

  1. erezs1974 הגיב:

    היי,
    תעבירו בבקשה את הכתבה אל דף "אודות" בתפריט הראשי, כמי שהגיע זה עתה לאתר המדהים הזה, וכל הכבוד לכן ולכם שחשבתם על הקונספט הזה, רציתי לקרוא מי אתם ורק במעבר על הכתבות סוף סוף מצאתי את הכתבה הזו…
    אהבתי שקראתם למשבר "משבר האדם" ולא "משבר האקלים" כי אכן יש אינסוף השפעות שלנו על הסביבה ועל עצמנו וחייבים לשנות את הגישה לכל מי שלא מודע, איך? זו השאלה הכי גדולה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שישה ספרים
ב- ₪690 ₪399
רק למנויי רדיקל.

סל קניות
רוצה להצטרף לרדיקל? דברו איתנו

אנחנו כאן דברו איתנו!

מה הרעיון הרדיקלי שלך?